eheránban a kínai Ju Wenjun elsőségével fejeződött be a 2015/16-os Grand Prix-sorozat második versenye. Utolsó partijában remizett az indiai Dronavalli Harikával, veretlenül, félpontos előnnyel ért célba. Az iráni Sarasadat Khademalsharieh nem bírta el a nagy feszültséget, kikapott az ukrán Natalija Zsukovától, a kölcsönös időzavarban remit ígérő folytatásokat szalasztott el. Holtversenyes második helye így is óriási siker. A kínai Zhao Xue erejéből remire futotta az orosz Valentyina Gunyinával szemben. Sorozatban harmadik partiját is elvesztette a nyolcadik forduló után még egypontos előnnyel vezető grúz Nana Dzagnidze. Az orosz Natalija Pogonyina három egymást követő vereség után rendezte sorait, a győzelemmel a negyedik helyet osztja Dzagnidzével. Az indiai Humpy Koneru a bolgár Antoaneta Sztefanova ellen nyert, hatodik lett. Megszerezte első győzelmét a grúz Nino Bacsiasvili, a svéd Pia Cramling ötödször szenvedett vereséget. A Grand Prix-sorozat harmadik versenyét a grúziai Batumiban 2016. április 19. és május 2. között rendezik meg.

R11-16

Az iráni fővárosban a torna utolsó fordulóját fokozott érdeklődés kísérte, hiszen négyen is pályáztak az első helyre. A kínai Ju Wenjun és az iráni Sarasadat Khademalsharieh félpontos előnnyel kezdhette a játéknapot. A rutinos Ju Wenjun az indiai Dronavalli Harika ellen olyan állást játszhatott, ahol csak két eredmény volt elképzelhető, kis előnye azonban kevés volt az egész pont megszerzéséhez, de végül a döntetlen tornagyőzelmet jelentett.

611

Rendezők és szponzorok is felvonultak a játéknap másik oly fontos találkozójának kezdésekor, Sarasadat Khademalsharieh az ukrán olimpiai bajnoknővel, Natalija Zsukovával nézett farkasszemet, de a korábbi meccseknél megszokott kedves mosolya helyett igen feszültnek látszott. A vezércserét követően Zsukova átvette a kezdeményezést, egyre nagyobb előnyt ért el, gyalogot is nyert. A technikailag látszólag könnyen nyerhető pozícióban Natasa „mentőövet” dobott ellenfelének, a 18 esztendős Sarasadat azonban nem tudott élni a lehetőséggel, elszenvedte egyetlen vereségét, de így is káprázatos holtversenyes második helye.
A sötéttel játszó Zhao Xue nem bírt az orosz Valentyina Gunyinával, de dobogós helyezését sikerként könyvelheti el.

R11-23

Az orosz Natalija Pogonyina és a grúz Nana Dzagnidze a nyolcadik fordulóig az első helyért csatázott, mindkettőjük számára drámai volt a befejezés, az elvesztett hat(!) játszma. Pogonyina az utolsó fordulóra rendezte sorait, míg Dzagnidze abszolút mélypontra került. A tavalyi világbajnokság ezüstérmese az oly sok megpróbáltatás után győzelemmel zárt, Dzagnidze „hosszúsánccal”.

R11-17

A rajtlistát vezető indiai Humpy Koneru is csalódást okozott, a bolgár exvilágbajnoknő Antoaneta Sztefanova pályafutása egyik legrosszabb versenyét játszotta, ennek hű tükre az öt vereség!

A torna doyenje, a svéd Pia Cramling oly rosszul sikerült rajtja után javított, de a befejező játéknapon kecsegtető állását elrontva ötödször szenvedett vereséget, a grúz Nino Bacsiasvili első győzelmét aratta.

Az utolsó forduló eredményei:
Pia Cramling (svéd, – Nino Bacsiasvili (grúz, 2485) 0 – 1 (Vezérgyalog megnyitás, 78)
Ju Wenjun (kínai, 2558) – Dronavalli Harika (indiai, 2511) döntetlen (Vezércsel, 50)
Natalija Pogonyina (orosz, 2454) – Nana Dzagnidze (grúz, 2529) 1 – 0 (Katalán megnyitás, 47)
Sarasadat Khademalsharieh (iráni, 2403) – Natalija Zsukova (ukrán, 2484) 0 – 1 (Vezércsel, 74)
Valentyina Gunyina (orosz, 2496) – Zhao Xue (kínai, 2506) döntetlen (Vezérindiai védelem, 56)
Humpy Koneru (indiai, 2583) – Antoaneta Sztefanova (bolgár, 2509) 1 – 0 (Félszláv védelem, 61)

A teljesítmények performance-pontszámai és az Élő-pontok változásai:

Ju Wenjun 2631, + 11, Sarasadat Khademalsharieh 2614, + 31, Zhao Xue 2605, + 14,6, Natalija Pogonyina 2573, + 18, Nana Dzagnidze 2566, + 5,8, Humpy Koneru 2532, – 8,1, Natalija Zsukova 2505, + 3,2, Valentyina Gunyina 2439, – 8,9, Dronavalli Harika 2438, – 11,3, Pia Cramling 2400, – 17,8, Antoaneta Sztefanova 2370, – 20,8, Nino Bacsiasvili 2372, – 16,9

Az összetett pontverseny állása:
1.Humpy Koneru (indiai) 190 pont (120, 70)
2. Natalija Pogonyina (orosz) 170 (85, 85)
3-4. Hou Ji-fan (kínai) és Ju WEnjun (kínai) 160
5. Nana Dzagnidze (grúz) 135 (50, 85)
6. Sarasadat Khademalsharieh (iráni) 130 (10, 120)
7-8. Marija Muzicsuk (ukrán) 120 és Zhao Xue (kínai) 120
9. Pia Cramling (svéd) 115 (85, 30)
10. Natalija Zsukova (ukrán) 90 (30, 60)
11. Antoaneta Sztefanova (bolgár) 80 (65, 15)

12. 2.500 euró, 10

A Grand Prix-sorozat harmadik versenyét a grúziai Batumiban rendezik meg 2016. április 19. és május 2. között.